Řezaný materiál, rozměry pilového pásu, ale i způsob řezání nebo typ stroje (pásové pily)… Kritérií pro výběr vhodného pásu je několik, navíc každý hledá trochu jinak. Proto se vám snažíme jít naproti a co nejvíce usnadnit váš výběr. Na našem e-shopu můžete využít tři různé způsoby vyhledávání – tím nejnovějším je vyhledávání pomocí typu pásové pily. Je to rychlé, snadné a ve výsledku se vám zobrazí pilové pásy určené přímo pro váš konkrétní stroj.

Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)
Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)

Na úvod pro přehled – vybrat vhodný pilový pás můžete těmito způsoby:

  1. Hledání podle značky nebo typu stroje (pásové pily)
  2. Konfigurátor (hledání podle zadaných rozměrů)
  3. Klasický katalog

Hledání podle značky nebo typu pásové pily


Jak to funguje? Do vyhledávacího okna stačí zadat značku nebo název pily, případně délku pásu a s pomocí našeptávače vyberete svůj stroj. Ve výsledcích se vám ukáže ucelená preferovaná sada i další jednotlivé doporučené pásy. Vždy jde o pilové pásy, které se nejvíce osvědčily a které máme vytipované pro vámi zadaný konkrétní stroj. Vyzkoušejte ZDE.

Vybírání a rozhodování mohou usnadnit kromě chytrého vyhledávače také ucelené sady – tyto soubory několika pilových pásů vám umožní porovnávat, objevovat možnosti (i limity) svého stroje a postupně zjišťovat, který pás vám na tu či onu práci vyhovuje nejvíce. Díky tomu bude případná další objednávka v budoucnu ještě snazší. Nabízíme celkem tři typy sad. Zda je pro danou pásovou pilu k dispozici jedna sada, nebo naopak všechny tři, to záleží na typu konkrétního stroje či řezaném materiálu.

Pásové pily na dřevo – 3 různé sady pásů

  • STARTER. Tuto sadu využijí především začátečníci, ale i zkušenější uživatelé, kteří třeba pracují s novou pilou. Sada je vhodná pro pořádné otestování pásů například v kombinaci s různými materiály. Který vám sedí nejvíce? Univerzální výběr obsahující tři typy pásů umožní vyzkoušet, co všechno váš stroj dovede.
  • STRAIGHTER. Tato sada je určena pro rovné řezání, hodí se například pro rozřezávání trámů na desky. Proto ji ocení profesionálové i nadšení kutilové. Obsahuje tři širší pásy (větší šířka zajišťuje stabilitu pásu a rovnost řezu) s velkými roztečemi, aby zuby stíhaly vynášet piliny.
  • SHAPER. Jde o speciální sadu určenou spíše pro vyřezávání tvarů a řezání oblouků (rádiusů). Výběr obsahuje tři užší pásy, jež umožňují vykroužit do materiálu i sebemenší tvary nebo křivky.

Pásové pily na kov – 1 typ sady pásů

  • STARTER. Ideální na vyzkoušení a na porovnání – zjistěte, který pás vašemu stroji vyhovuje a která rozteč se nejlépe hodí na ten či onen profil oceli. Ucelená sada tří typů pilových pásů je vhodným pomocníkem pro začátečníky, stejně dobře ale může posloužit i zkušenějším uživatelům. 

🔎 Naše databáze zahrnuje široké spektrum pásových pil a desítky různých značek. S pomocí tohoto vyhledávače tak snadno najdete pás, který vám bude nejvíce vyhovovat. Stalo se, že jste svou pásovou pilu v seznamu nenašli? Napište nám, rádi ji do databáze doplníme.

🎁 A jak už možná víte, s každým pilovým pásem, který si u nás objednáte, vám přijde informační štítek (popřípadě i samolepka) s QR kódem. Ten vám poslouží jako šikovný pomocník – nebudete muset nic znova hledat nebo složitě zadávat, neboť díky QR štítku budete mít přesné parametry svého pásu neustále po ruce (více podrobností ZDE).

Pomohl vám tento článek?

Ohodnoťte a pomozte nám zlepšovat náš obsah

Celkové hodnocení 4.2
Hodnocení
article-rationg-decoration
Vaše dotazy
Jartoslav Bureš
Zakoupil jsem kmenovou pilu a potřebuji brousit a šraňkovat pásy. Jsou to Pilousy. Pár mi jich prasklo, než jsem vychytal napínání. Brousíte a svařujete tyto pásy ? Jak je to s dopravou ? Díky. Velká a Malá Vlacha, samota v lese.
SIMONDS

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pilové pásy na řezání kmenů (RipperS Premium) řeší naše partnerská firma Dudr Tools. Dělají kompletní servis kmenových pilových pásů a mají i svoz. Domluvte se prosím s nimi. Zde jsou kontakty.

Děkujeme, ať se daří. Tým Simonds

Karel Boček
Dobrý den, jsem potěšen, že jste zareagovali na nový strojek pro hobíky od Parkside - PMBA 20-Li A1. Vidím, že už máte i zkušební sadu na železo. Potěšila by mne však i sada na dřevo, jak úzký, tak i 13mm na rovný řez, pro modelářské použití by mohlo být supr. Je možné i toto vyrobit? Před časem jsem se trápil s nutností řezu v dubu 4cm, mírně zakřivený, na Parkside na 220V, a plátkem na dřevo to byl boj. Plátek, co už poznal železo to nedával vůbec, úplně nový s obtížemi, ale když musíš, tak musíš... Děkuji předem za odpověď. Boček
SIMONDS

Dobrý den, s pásovou pilou-strojem určeným na řezání kovů lze obecně krátit dřevo, ale je dobré si uvědomit pár věcí. Rychlost pásu je obvykle asi 10x nižší než u pásové pily na dřevo. Dále šraňk u pilových pásů na kov je meší než u pilovýh pásů na dřevo a geometrie zubu je jiná (především úhel čela a úhel hřbetu zubu). Takže řezání dřeva může být obtížnější. Pokud chcete použít pilový pás na kov (bi-metal) šířky 13 mm k řezání dřeva použijte spíše větší rozteč např. 6/10 TPI (který asi běžně máte). Obecně platí, že pro řezání kovu je vhodné mít 8 až 16 zubů v řezu, pro řezání dřeva je to 2 až 8 zubů v řezu. Na krácení dřevěného materiálu bych ve 13mm na Vaši pilu doporučil vyzkoušet Carbon Flexback 730x13x0,65 TPI 4 Hook. Tím, že chceme zákazníkům výběr co nejvíce zjednoušit, pilové pásy na dřevo k pásovým pilám na kov přímo nenabízíme, ale každý si může cokoli objednat přes konfigurátor.

Děkuji za Váš dotaz, ať se daří, s pozdravem Pavel Dudr

Máte dotaz k tomuto článku?