Řezaný materiál, rozměry pilového pásu, ale i způsob řezání nebo typ stroje (pásové pily)… Kritérií pro výběr vhodného pásu je několik, navíc každý hledá trochu jinak. Proto se vám snažíme jít naproti a co nejvíce usnadnit váš výběr. Na našem e-shopu můžete využít tři různé způsoby vyhledávání – tím nejnovějším je vyhledávání pomocí typu pásové pily. Je to rychlé, snadné a ve výsledku se vám zobrazí pilové pásy určené přímo pro váš konkrétní stroj.

Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)
Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)

Na úvod pro přehled – vybrat vhodný pilový pás můžete těmito způsoby:

  1. Hledání podle značky nebo typu stroje (pásové pily)
  2. Konfigurátor (hledání podle zadaných rozměrů)
  3. Klasický katalog

Hledání podle značky nebo typu pásové pily


Jak to funguje? Do vyhledávacího okna stačí zadat značku nebo název pily, případně délku pásu a s pomocí našeptávače vyberete svůj stroj. Ve výsledcích se vám ukáže ucelená preferovaná sada i další jednotlivé doporučené pásy. Vždy jde o pilové pásy, které se nejvíce osvědčily a které máme vytipované pro vámi zadaný konkrétní stroj. Vyzkoušejte ZDE.

Vybírání a rozhodování mohou usnadnit kromě chytrého vyhledávače také ucelené sady – tyto soubory několika pilových pásů vám umožní porovnávat, objevovat možnosti (i limity) svého stroje a postupně zjišťovat, který pás vám na tu či onu práci vyhovuje nejvíce. Díky tomu bude případná další objednávka v budoucnu ještě snazší. Nabízíme celkem tři typy sad. Zda je pro danou pásovou pilu k dispozici jedna sada, nebo naopak všechny tři, to záleží na typu konkrétního stroje či řezaném materiálu.

Pásové pily na dřevo – 3 různé sady pásů

  • STARTER. Tuto sadu využijí především začátečníci, ale i zkušenější uživatelé, kteří třeba pracují s novou pilou. Sada je vhodná pro pořádné otestování pásů například v kombinaci s různými materiály. Který vám sedí nejvíce? Univerzální výběr obsahující tři typy pásů umožní vyzkoušet, co všechno váš stroj dovede.
  • STRAIGHTER. Tato sada je určena pro rovné řezání, hodí se například pro rozřezávání trámů na desky. Proto ji ocení profesionálové i nadšení kutilové. Obsahuje tři širší pásy (větší šířka zajišťuje stabilitu pásu a rovnost řezu) s velkými roztečemi, aby zuby stíhaly vynášet piliny.
  • SHAPER. Jde o speciální sadu určenou spíše pro vyřezávání tvarů a řezání oblouků (rádiusů). Výběr obsahuje tři užší pásy, jež umožňují vykroužit do materiálu i sebemenší tvary nebo křivky.

Pásové pily na kov – 1 typ sady pásů

  • STARTER. Ideální na vyzkoušení a na porovnání – zjistěte, který pás vašemu stroji vyhovuje a která rozteč se nejlépe hodí na ten či onen profil oceli. Ucelená sada tří typů pilových pásů je vhodným pomocníkem pro začátečníky, stejně dobře ale může posloužit i zkušenějším uživatelům. 

🔎 Naše databáze zahrnuje široké spektrum pásových pil a desítky různých značek. S pomocí tohoto vyhledávače tak snadno najdete pás, který vám bude nejvíce vyhovovat. Stalo se, že jste svou pásovou pilu v seznamu nenašli? Napište nám, rádi ji do databáze doplníme.

🎁 A jak už možná víte, s každým pilovým pásem, který si u nás objednáte, vám přijde informační štítek (popřípadě i samolepka) s QR kódem. Ten vám poslouží jako šikovný pomocník – nebudete muset nic znova hledat nebo složitě zadávat, neboť díky QR štítku budete mít přesné parametry svého pásu neustále po ruce (více podrobností ZDE).

Pomohl vám tento článek?

Ohodnoťte a pomozte nám zlepšovat náš obsah

Celkové hodnocení 5.0
Hodnocení
article-rationg-decoration
Vaše dotazy

Máte dotaz k tomuto článku?