Jak zjistit délku pilového pásu?

Abyste vybrali ten pravý pilový pás pro svou pásovou pilu, potřebujete znát jeho délku. Bez tohoto parametru se neobejdete. Jak ji zjistit? To vám nyní poradíme a navrch přidáme i několik tipů a vychytávek. Pojďme si společně krok za krokem ukázat, jak správně délku pásu změřit. Náš návod ocení hlavně ti, kdo už nemají manuál ke svému stroji nebo kdo si postavili vlastní pásovku.

Měření pilového pásu v celku (svařeného pásu) pomocí odvalování

  1. Položte pilový pás svarem na podložku nebo na podlahu.
  2. Vedle svaru si na podložku udělejte značku (čárku).
  3. Odvalujte pilový pás po podložce tak dlouho, dokud se znovu neobjeví svar.
  4. Udělejte na podložce druhou značku (čárku).
  5. Změřte vzdálenost mezi oběma značkami.

Podívejte se také na náš níže přiložený video návod, kde je celý postup názorně zobrazen.

Další způsoby, jak délku pásu změřit

Odvalování svařeného pásu je velmi rychlý, jednoduchý a zároveň přesný způsob měření. Zkrátka ideální pomocník. Někdy však mohou nastat situace, kdy takové měření není možné. Co v takových chvílích? Čtěte dál:

  • Prasknutý pás. Snadná záležitost – natáhněte pilový pás na podložku nebo na zem a jednoduše jej změřte.
  • Málo místa na podložce. V takovém případě stačí vyznačit si na podložce metrový úsek. Pilový pás po něm postupně na etapy posouvejte a poslední část, která je menší než jeden metr, doměřte za pomocí svinovacího metru.
  • Pilový pás chybí. Pokud nemáte k dispozici pás, vystačíte si s pásovou pilou. Na kola natáhněte provázek a ten následně změřte. Pozor, kola nechejte povolená, aby měl pás rezervu pro napnutí.

A jeden tip na závěr – pilové pásy nemohou být kvůli pravidelnému střídání zubů vždy na milimetr přesné, naopak někdy mohou být až o centimetr delší. Jinými slovy se nemusíte bát, že vaše měření bude nepřesné, drobná odchylka by totiž neměla vadit.  

Tak už máme změřeno. Co dál?

Délka pilového pásu je důležitým parametrem, nikoliv však jediným. Pokud stále přemýšlíte, co za pás vlastně potřebujete, mohly by vám pomoct další rady a tipy, jak správně vybrat. A v případě dotazů se nás neváhejte obrátit v diskuzi pod článkem.

Máte-li naopak jasno, přejděte do našeho konfigurátoru. Pilové pásy v něm můžete objednávat bez jakéhokoliv omezení – pásy svařujeme na míru, a proto si poradíme se všemi délkami.

🎁 S každým pilovým pásem, který si u nás objednáte, vám přijde informační štítek (popřípadě i samolepka) s QR kódem. Ten vám poslouží jako šikovný pomocník – nebudete muset nic znova měřit, neboť díky QR štítku budete mít přesné parametry svého pásu neustále po ruce (více podrobností najdete zde).

Pomohl vám tento článek?

Ohodnoťte a pomozte nám zlepšovat náš obsah

Celkové hodnocení 4.8
Hodnocení
article-rationg-decoration
Vaše dotazy

Máte dotaz k tomuto článku?