pilový pás na kov.png

Pilové pásy na kov

Tělo pilového pásu je z pružinové oceli o tvrdosti 47 HRc, která vydrží statisíc ohybů. Zuby z rychlořezné oceli HSS o tvrdosti 69 HRc a odolnost vůči přehřívání, která nemá konkurenci. Inovativní geometrie, úprava proti poškození a perfektně rovný svar z nejmodernější svařovny Dudr Company.
Zadejte délku, kterou uvádí výrobce vaší pily.
Nejprve zadejte délku.
pitch_1
Nejdříve zadejte alespoň délku a šířku.
Pilové pásy na kov
Popis
Komentáře

Pilové pásy na kov

O výrobci pilových pásů na řezání kovů Simonds International.

Simonds piła taśmowa do metalu
Simonds piła taśmowa do metalu

Americký výrobce pilových pásů Simonds International klade důraz na inovace – proto se můžete spolehnout na to, že od nás dostanete nejmodernější obráběcí nástroj.

Naše pilové pásy mají variabilní rozteč zubu proti vibracím, variabilní rozvod zubu (vlnité ostří) pro hladký a čistý řez, variabilní výšku zubu proti poškození ostří a pro kultivovaný a tichý pohyb v řezu a variabilní úhel čela pro optimální tvorbu třísky.

Pilové pásy SIMONDS jsou vyrobeny z nejkvalitnější švédské a japonské oceli, jsou třikrát kalené, mají ošetřené špičky zubu proti poškození, a nakonec jsou svařeny v nejmodernější svařovně Dudr Company na německých strojích IDEAL Werk.

Simonds International je průkopníkem v inovacích – jako první na světě vyrobil pilu s rozvedeným zubem do stran (šraňk), první na světě (v roce 1963) vyvinul a uvedl na trh pilový pás s karbidovými špičkami a v roce 1967 jako první na světě vyvinul a patentoval bimetalové pilové pásy. Jako světový lídr udal směr vývoje pilových pásů na kov, proto dnes všichni výrobci pilových pásů a pásových pil počítají s šířkou pilových pásů v palcích (13 mm = ½ palce, 27 mm = 1 palec, 54 mm = 2 palce atd.), stejně jako s roztečí zubů (TPI), která je rovněž uvedena v palcích. M42 a M51 je označení materiálu podle americké normy AISI. Dnes ji po vzoru výrobce SIMONDS používají všichni výrobci pilových pásů na světě.        

Zdenek Straka
Dobrý den.Půjdem na to jinak.Pásová pila bez chlazení pás-1640*13*0,6/jeden pás na plech 1-2mm/druhý pás jekl 2-6mm/třetí pás plný materiál10-50 mm.Vše železo.Napiste mi prosím jaké pásy jsou na toto nejvhodnější.
SIMONDS

Dobrý den, doporučuji Vám tyto pásy:

Epic GP 1640x13x0,65:
na plech 1-2mm, 10/14 a jemnější,

jekl 2-6mm, u tenčí stěny 2-3mm a řezání po 1 kuse může být zub 8/12,
při řezání po více kusech doporučuji zub 6/10, stejně také u řezaní po jednom kuse u stěny 3- 6mm.

plný materiál 10-50 mm, zub 6/10 u menšího průměru, u průměru 40-50mm bych doporučil raději větší zub a to minimalně konstantní TPI 6, který pro Vás bude univerzálnějším.

Alespoň u plného mat. doporučuji chladit ručně např. olejem, nebo emulzí v pet lahvi.

Pokud budete potřebovat, klidně se ozvěte na tel. číslo 774 435 667

S pozdravem
Vojtěch Volf

Zdenek Straka
Dobrý den.Potřebuji pilový pás 1640*13*06, bez chlazení, materiál železo 1-20 mm
SIMONDS

Dobrý den, to je standardní pás. 13mm máme v roztečích od 4tpi až po 14/18
Stačí si vybrat ZDE
Pokud bychom opravdu brali rozpětí řezaného materiálu 1-20mm tak to vychází u plného materiálu na něco z 14/18 10/14 8/12 nebo 6/10.
Obecně pro tyto pily lidi brávají 8/12 a 6/10 jako takový nějaký univerzál.

Stanislav Kolařík
kolarik@simonds.cz

Bedřich Vymazal
Po cca 4-5 hodinách řezání na nové pile mi praskl pás ve svaru. Plochá ocel 80/10, cca 300 řezů, jekl 80/40/4, 70 řezů, plochá nerez ocel 100/10-10 řezů. Toto byl extrém, většinou řežu běžný hutní materiál- trubky, jekly apod. Nejsem si jist, jaký volit počet zubů. Pás- 2110*20/0.9
Bedřich Vymazal, tel. 776 353 609
SIMONDS
Spojíme se po telefonu...
AJ
EPIC GP
Zdravím, v čem se liší EPIC GP a SBX GP? Maji stejnou cenu.
SIMONDS
EPIC GP
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz.
Pilové pásy EPIC a SBX jsou vyrobeny ze stejného materiálu, rozdíl je v geometrii zubu. Pilový pás EPIC je konstruován na produktivní řezání plných materiálů a běžných konstrukčních profilů.
Geometrie pásu SBX má zesílený zub, který je odolný vůči vibracím, nešetrnému zacházení, svírání pásu v materiálu a podobně. Nalezne využití zejména při řezání problematických tvarů, otevřených profilů, svazků dutých profilů a nebo traverz HEA, HEB, I, IPE U atd..
Pokud si nejste jistý, který pás si vybrat, neváhejte nám zavolat nebo napsat, pomůžeme Vám s výběrem ideálního pásu přímo pro Vás.

Máte dotaz k danému produktu?

###message