pilovy-pas-na-kov.png

Pilové pásy na kov

Tělo pilového pásu je z pružinové oceli o tvrdosti 47 HRc, která vydrží statisíc ohybů. Zuby z rychlořezné oceli HSS o tvrdosti 69 HRc a odolnost vůči přehřívání, která nemá konkurenci. Inovativní geometrie, úprava proti poškození a perfektně rovný svar z nejmodernější svařovny Dudr Saw.
Nejprve zadejte délku.
2430
Vyberte šířku.
Pilové pásy na kov
Popis
Vaše dotazy

Pilové pásy na kov

O výrobci pilových pásů na řezání kovů Simonds International.

Simonds piła taśmowa do metalu
Simonds piła taśmowa do metalu

Americký výrobce pilových pásů Simonds International klade důraz na inovace – proto se můžete spolehnout na to, že od nás dostanete nejmodernější obráběcí nástroj.

Naše pilové pásy mají variabilní rozteč zubu proti vibracím, variabilní rozvod zubu (vlnité ostří) pro hladký a čistý řez, variabilní výšku zubu proti poškození ostří a pro kultivovaný a tichý pohyb v řezu a variabilní úhel čela pro optimální tvorbu třísky.

Pilové pásy SIMONDS jsou vyrobeny z nejkvalitnější švédské a japonské oceli, jsou třikrát kalené, mají ošetřené špičky zubu proti poškození, a nakonec jsou svařeny v nejmodernější svařovně Dudr Saw na německých strojích IDEAL Werk.

Simonds International je průkopníkem v inovacích – jako první na světě vyrobil pilu s rozvedeným zubem do stran (šraňk), první na světě (v roce 1963) vyvinul a uvedl na trh pilový pás s karbidovými špičkami a v roce 1967 jako první na světě vyvinul a patentoval bimetalové pilové pásy. Jako světový lídr udal směr vývoje pilových pásů na kov, proto dnes všichni výrobci pilových pásů a pásových pil počítají s šířkou pilových pásů v palcích (13 mm = ½ palce, 27 mm = 1 palec, 54 mm = 2 palce atd.), stejně jako s roztečí zubů (TPI), která je rovněž uvedena v palcích. M42 a M51 je označení materiálu podle americké normy AISI. Dnes ji po vzoru výrobce SIMONDS používají všichni výrobci pilových pásů na světě.        

Antonín
Dobrý den.
Uvažuji o koupi pásové pily Scheppach HBS 261.
Předpokládám, že je to pila na dřevo.
Nicméně bych jí potřeboval vybavit i pásem na kov, resp pouze na vlnité plechy, nebo na plechovou střechu .
Rovněž bych potřeboval pás pro lamino desky a na plast.
Mohl byste mi poradit, zda je možné tyto pásy u vás objednat a jaké typy budu potřebovat?
Děkuji za odpověď.
SIMONDS

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pásová pila Scheppach HBS 261 je pásová pila určena především na dřevo. Kvůli vysoké rychlosti pilového pásu, nedoporučujeme s ní řezat kov. Více si můžete přečíst v článku: ŘEZAT KOV NA PÁSOVÉ PILE NA DŘEVO? TO RADĚJI NE. VYSVĚTLÍME PROČ. Lamino desky a plast byste řezat mohl klasickými pásy na dřevo. Např. Flexback 1790x10x0,5 rozteč 4TPI nebo 6TPI. Až pokud by jste zjistil, že při řezání se Vám rychle tupý zuby doporučili bychom bi-metal šířky 13 mm (je sice určený na kov, má uzpůsobený tvar zubu, úhel i menší šraňk speciálně na kov).

Ať se daří, s pozdravem

Tým Simonds 

Lukáš Kořínek
EPIC GP
Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o doporučení pilového pásu pro pilu Parkside PMB 1100 C3. Budu řezat nejčastěji plný materiál, ocelovou kulatinu o průměru 30-50 mm.
Předem děkuji.

S pozdravem
Lukáš Kořínek
SIMONDS
EPIC GP

Dobrý den, děkujeme za dotaz.
doplnili jsme doporučené pilové pásy pro pásovou pilu Parkside PMB 1100 C3 (odkaz je zde). Ideální je cca 10 zubů v řezu to znamená, že na plnou kulatinu 30-50 bych doporučil pás s roztečí TPI 6/10 (tj. 8 zubů na palec - variabilní rozteč - střídají se velikosti od velikosti 6 TPI až po velikost 10 TPI )
zde je odkaz: Pilový pás na kov 1140/13x0,65/6/10
S přáním hezkého dne, tým Simonds

Radovan Hlaváček
Dobrý den, má pilku LIDL PMB 1100 B2, s pásem o rozměrech 1140 x 12,7 x 0,65 mm. Potřeboval bych řezat občas nerezové trubky cca 30*1,5mm, nerez kulatinu do průměru 12mm, občas normální ocelovou hlazenku do průměru 16mm.
Co byste mi doporučili z vašeho sortimentu koupit za bimetalový pás? Myslím si že ten LIDL moc nevydrží ani na železo.
Jaké řezné rychlosti mám používat?
Je nutné řez chladit emulzí?

Děkuji
SIMONDS

Dobrý den, potřebujete pás EPIC 13x0,65 s odpovídajcími zuby. Na ty trubky bych vzal zuby 10/14 nebo 14. Na tu kulatinu zuby 8/12.

Řezné rychlosti pokud vím tahle pila měnit neumí.
Chladit byste to obecně radši měl, ale tuhle pilu si tím spíš zničíte, protože se u ní s tím konstrukčně nepočítá. Ale pokud budete mít teba emulzi s vodou v kelímku a občas tím "líznete" pás, tak by to mohlo pomoct.

S.Kolařík | kolarik@simonds.cz

Milan Metal
EPIC GP
Dobry den.
Mam pasovou hoby pilu znacky hecht... pilovy pas ma delku 1400mm..osazeny na kolech 205mm. Je mozne na ni rezat aj hlinikove plechy o hrubce max 3mm?... nabizi mi to jenom jeden pas 13x0.65 a TPI mam vybrano 14. ... Moznost regulace bohuzel nemam.. rychlost pasu je 950m/min
SIMONDS
EPIC GP

Dobrý den, především máte pilu na dřevo, takže musíte počítat s určitými překážkami.

Na kovy hledejte pás EPIC a zuby si vemte 14tpi nebo 10/14

Michal Zvoníček
EPIC GP
Dobrý den,

mám malou hobby pásovou pilu s výkonem asi 500W a rád bych na ni zkusil řezat slabé plechy. U vás jsem vybral pás na ocel 1490 mm délky a parametry 13x0,65 / 4. ta poslední číslice je 4 a je to rozteč zubů. chápu správně , že když bych chtěl pás který má velmi jemný zub, tak potřebuji co nejmenší číslo rozteče? Děkuji za radu případně rovnou za doporučení.

Dále bych na pile dělil slabší kusy tvrdého dřeva. Tady jsem přečetl vaše články a pochopil jsem, že tvar zubů hook je pro mě to pravé. Zvolil jsem tedy slabý pás 1490/10x0,65/4 - Hook. Je to tak v pořádku?
Děkuji.
SIMONDS
EPIC GP

Dobrý den, děkuji za dotaz. délka 1490 - to máte pásovou pilu na dřevo nebo na kov? Podle délky pásu to vypadá na stolařskou pilu na dřevo. Pokud je to pásová pila na dřevo, tak bohužel ocel na ní nemůžete řezat, protože rychlost pásu bude příliš vysoká a vylámou se rychle zuby na pásu. Na řezání kovů je potřeba asi 10x nižší rychlost pásu tj. 40-90 metrů/minutu! (Pásové pily na dřevo mají asi 900 m/minutu). (Pozn. snížením otáček frekvenčním měničem byste ztratil potřebný výkon a pás by se zastavil). Na pásové pile na dřevo by se dal řezat např. hliník, plasty, pertinax atd.

U výběru rozteče platí čím vyší číslo TPI, tím menší zuby (menší rozteč). Pokud byste měl pásovou pilu na kov, rozteč 4 TPI (zkratka teeth per inch) znamená  4 zuby na palec. Rozteč mezi zuby je tedy 25,4:4=6,35 mm. To jsou příliš velké zuby, taková rozteč (4TPI) je tak na plnou kulatinu o průměru 50mm. Na plech a na profily se stěnou do tloušťky 2 mm doporučujeme jemné zuby např. TPI 10/14. 

Co se týče výběru pilového pásu na tvrdé dřevo, tak tam Vám to schvaluji s tím že ten pás co jste vybral - rozteč 4 TPI je ideální do výšky řezu 20-80 mm. Doporučuji vyzkoušet i hrubší zuby TPI 3 nebo jemnější TPI 6, abyste to mohl lépe vyhodnotit.  Určitě jste se díval na článek VÝBĚR ROZTEČE ZUBU PILOVÉHO PÁSU NA DŘEVO

Děkuji, s pozdravem Pavel Dudr

Josef Chmelař
EPIC GP

Jaká je doporučená řezná rychlost.
Děkuji.

SIMONDS
Dobrý den, obecně rychlost pásu na obyčejný černý materiál cca 90 metrů za minutu a na nástrojovou ocel, nerezovou ocel asi 40-60 metrů/minuta. Pokud budete chtít poradit klidně nás kontaktujte. Děkuji.
Zdenek Otisk
EPIC GP
Jak je to v případě,že pás praskne ve svaru?
SIMONDS
Dobrý den, pane Otisku,
ideální varianta je, když se ozvete a domluvíme, jestli nemá v následujícím týdnu náš obchodní zástupce cestu kolem Vás.
Pokud by nikdo cestu v blízké době neměl, jsou dvě varianty:
- Buďto nám nafoťte pilový pás ve sváru a pošlete nám fotku.
- Můžete také zaslat celý pilový pás na adresu naší provozovny.

Důležité je správně vyhodnotit proč daný pás prasknul, aby se to nastalo i při řezání s dalšími pásy.


S pozdravem

Vojtěch Volf
Vedoucí obchodního oddělení
+420 774 435 667
Michal Skubák
Dobry den, chcel by som sa opytat ohladom pasu na pilu (hracku) Parkside PMB 1100 B2. Mam ju novu a chcem tam dat rovno kvalitny pas. Prevazne budem rezat jakle z ciernej ale obcasne hlinnik a aj nerez. Pozeral som EPIC GP 1140/13x0,5. Podla mna sa 0,5 hodi na tuto pilku viac ako 0,65.
Planujem dorobit chladenie/mazanie. Ma to vyznam?
A este by som Vas chcel poprosit o upresnenie informacii k "zabiehaniu" pasu EPIC GP. Vo vasom clanku mate pisane:
pritlak 50% a rychlost 50-80%.
Netusim ake su to hodnoty. Pritlak 50% z coho? Ked pilku necham len tak padat gravitaciou?
A ta rychlost? Na pile je nastavenie otocnym koleckom od 1 po 6. Cize pri zabiehani mam nastavit 4?
Dakujem za info.
SIMONDS
Dobrý den, máte pravdu - tahle pila má vcelku malé oběžné kola, takže síla 0,5 je opravdu vhodnější. Bohužel v síle 0,5 není takový výběr roztečí jako v 0,65.
ad Chlazení - tahle pila s tím úplně nepočítá (především není pořádně utěsněná a trpí na "zanášení mokrých špon"), často se ale setkávám s chlazením/mazáním pomocí štětečku nebo jinou formou jenom průběžného přimazávání pásu napřímo.
K tomu zabíhání - prakticky stačí zezačátku pouštět to řezání jen tak na částečný výkon a netlačit na to.

S.Kolařík
Štěpán Hejl
EPIC GP
Dobrý den. Použil jsem pás epic GP 8/12 na nerez. Uřízl jsem dva profily 40/10 a je po pásu.
SIMONDS
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Příčin, proč se pás poškodil, může být více. Před řezáním nerezi je zejména důležité pás zaběhnout v obyčejné konstrukční oceli.
Kontaktujte prosím mne nebo některého z mých kolegů a dohodneme se na vyřešení této situace.
https://www.simonds.cz/cs/kontakty
Děkuji, Kamil Šimeček - pilové pásy Simonds
Ivo Šlár
EPIC GP
Dobrý den, mám dotaz k pasu na kov (provoz DIY),chtěl bych 13x0,65/tpi 8, svařit na délku 2400mm, ale lze zadat pouze 20x0,9 ??!!
Děkuji,
Ivo Šlár
SIMONDS
Dobrý den,
samozřejmě lze tento pás svařit na jakoukoliv délku...
A to že Vám to nejde zadat, tak to je asi nějaké nastavení v systému - zjistím co a jak.
Psal jsem Vám email abychom to mohli rovnou pořešit.

Stanislav Kolařík
+420 773 048 351 | kolarik@simonds.cz
Eduard Fryda
Dobrý den, sháním žezný pas do pásové pily na kov parkside PMB 1100 A1jaký potřebuji rozměr a jak se počítají zuby na pasu? V návodů jsem o pasu nic nenašel. Děkuji za odpovědˇ.
SIMONDS

Dobrý den, do této pily patří standardní pás EPIC 1140x13x0,65 (lze i 0,5mm).
K Vaší druhé otázce - nejčastěji se do této pily používají pásy se zuby 8/12tpi a 10/14tpi, ale je to od toho co budete řezat.
Máme o tom přímo i článek jak vybrat správný pás - https://www.simonds.cz/cs/tec...s-na-rezani-kovu

Kdybyste měl nějaké další dotazy, neváhejte nás kontaktovat
Stanislav Kolařík
+420 773 048 351 | kolarik@simonds.cz

Radek Karaffa
Dobrý den, prosím o objasnění pár následujících otázek:
- jaký je rozdíl/přínos u pásu EPIC GP mezi 13x0.65 a 13x0.5? Můj laicky technický dojem je, že u menší pily s menšími koly bude tenčí pás lépe snášet namáhání ohybem...
- proč se 0.5 nedá objednat nad délku 1600 mm? Mohl jsem ho koupit v délce 1410mm ale již se mi nenabídne pro pás 1638mm. Riziko vytahování do délky?
- moje pila H-BS115 má výrobcem udávanou délku pásu 1380mm, přesto výrobce dodává pásy délky 1640mm a často tento rozměr vídám i u jiných pil postavených na totožném základu. Jsou ty 2 mm nějak poznat nebo je to "zaokrouhlovací chyba"? :)
Děkuji a přeji lepší rok 2021
SIMONDS
Dobrý den, ono tam vstupuje do hry hned několik faktorů:
- některé pily mají na 0,5 seštelované vodítka (třeba pily Makita)
- ano, tenčí pás líp reaguje s menšími koly
- určitě se objednat dá, ale ten eshop má přednastavené nějaké standardní kombinace a podle nich to doporučuje. Ale vyrobit lze samozřejmě téměř cokoliv. S případnou objednávkou nás tedy kontaktujete mailem nebo telefonicky.
- pro BS115 a její "sestry" se standardně dodává 1630 nebo 1640mm. Rozdíl mezi 1638 a 1640 je zanedbatelný. Ideální je vždy si změřit aktuálně používaný pás, klidně i prasknutý a objednat to podle něj.

Stanislav Kolařík
kolarik@simonds.cz
Zdenek Straka
Dobrý den.Půjdem na to jinak.Pásová pila bez chlazení pás-1640*13*0,6/jeden pás na plech 1-2mm/druhý pás jekl 2-6mm/třetí pás plný materiál10-50 mm.Vše železo.Napiste mi prosím jaké pásy jsou na toto nejvhodnější.
SIMONDS

Dobrý den, doporučuji Vám tyto pásy:

Epic GP 1640x13x0,65:
na plech 1-2mm, 10/14 a jemnější,

jekl 2-6mm, u tenčí stěny 2-3mm a řezání po 1 kuse může být zub 8/12,
při řezání po více kusech doporučuji zub 6/10, stejně také u řezaní po jednom kuse u stěny 3- 6mm.

plný materiál 10-50 mm, zub 6/10 u menšího průměru, u průměru 40-50mm bych doporučil raději větší zub a to minimalně konstantní TPI 6, který pro Vás bude univerzálnějším.

Alespoň u plného mat. doporučuji chladit ručně např. olejem, nebo emulzí v pet lahvi.

Pokud budete potřebovat, klidně se ozvěte na tel. číslo 774 435 667

S pozdravem
Vojtěch Volf

Zdenek Straka
Dobrý den.Potřebuji pilový pás 1640*13*06, bez chlazení, materiál železo 1-20 mm
SIMONDS

Dobrý den, to je standardní pás. 13mm máme v roztečích od 4tpi až po 14/18
Stačí si vybrat ZDE
Pokud bychom opravdu brali rozpětí řezaného materiálu 1-20mm tak to vychází u plného materiálu na něco z 14/18 10/14 8/12 nebo 6/10.
Obecně pro tyto pily lidi brávají 8/12 a 6/10 jako takový nějaký univerzál.

Stanislav Kolařík
kolarik@simonds.cz

Bedřich Vymazal
Po cca 4-5 hodinách řezání na nové pile mi praskl pás ve svaru. Plochá ocel 80/10, cca 300 řezů, jekl 80/40/4, 70 řezů, plochá nerez ocel 100/10-10 řezů. Toto byl extrém, většinou řežu běžný hutní materiál- trubky, jekly apod. Nejsem si jist, jaký volit počet zubů. Pás- 2110*20/0.9
Bedřich Vymazal, tel. 776 353 609
SIMONDS
Spojíme se po telefonu...
AJ
EPIC GP
Zdravím, v čem se liší EPIC GP a SBX GP? Maji stejnou cenu.
SIMONDS
EPIC GP
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz.
Pilové pásy EPIC a SBX jsou vyrobeny ze stejného materiálu, rozdíl je v geometrii zubu. Pilový pás EPIC je konstruován na produktivní řezání plných materiálů a běžných konstrukčních profilů.
Geometrie pásu SBX má zesílený zub, který je odolný vůči vibracím, nešetrnému zacházení, svírání pásu v materiálu a podobně. Nalezne využití zejména při řezání problematických tvarů, otevřených profilů, svazků dutých profilů a nebo traverz HEA, HEB, I, IPE U atd..
Pokud si nejste jistý, který pás si vybrat, neváhejte nám zavolat nebo napsat, pomůžeme Vám s výběrem ideálního pásu přímo pro Vás.

Máte dotaz k danému produktu?