SuperC

Povlakovaný pilový pás

Pilové pásy SuperC

Pilové pásy speciálně upravené povlakováním vrstvou PVD (Physical Vapour Deposition)

SuperC
SuperC

Pilové pásy SiClone SuperC

Potřebujete rapidně zvýšit rychlost řezání a životnost pilového pásu a karbidový pás je pro vás příliš drahý nebo není vhodný pro vaši pilu? Máme řešení.

Pilový pás na kov SiClone s úpravou SuperC

Představte si, že jste získali skvělou zakázku, která vám navýší řezání, ale na další pásovou pilu nemáte místo, nehledě na náklady spojené s takovou investicí. Kromě toho je v dnešní době velkým problémem i shánění schopného pracovníka, který by zajistil obsluhu stroje. Představte si pilový pás, který nařeže za stejný čas dvojnásobek materiálu – a ještě má několikanásobnou životnost. Vyzkoušejte SiClone SuperC.

 

Vlastnosti a výhody

  • až 2× větší rychlost
  • až 10× delší životnost
  • schopnost řezat velmi houževnaté a problematické oceli
  • skvělá odolnost vůči poškození teplem (až do 1 050 °C)
  • nižší tření
  • odolnost vůči vibracím a nárazům (na rozdíl od karbidového pásu)
  • nemusíte do výroby investovat miliony na pořízení nových strojů, lidí a prostor. Na použití pilových pásů s povlakem vám stačí stávající personál a stávající strojový park. Přesto ale budete schopni zrychlit celý proces dělení stejnou měrou, jako kdybyste zakoupili nový stroj
  • snadný přechod zpět k pomalému řezání – pokud už vyšší rychlost řezání nepotřebujete, není problém ihned přejít zpátky na běžné bimetalové pilové pásy (nemusíte propouštět personál a zbavovat se nevyužitých strojů)

 

Tak jako v jiných oborech, i v procesu řezání ocelí pilovými pásy dochází k vývoji a inovacím. Technologie výroby bimetalových pásů, které se nyní používají, pochází z roku 1967. Tehdy ji mimochodem jako první představil výrobce Simonds International (USA). Tyto standardní pásy dodnes používá cca 96 % zákazníků. Vývoj se však posunul kupředu a mnoho našich zákazníků používá nové technologie. Např. Kovintrade, ArcelorMittal, Strojírny a železárny Třinec, Škoda Auto a mnoho dalších.

V tomto případě se jedná o povlakování technologií PVD, a to konkrétně povlakem AlCrN – Aluminium Chrom Nitrid. Díky povlakování mají nástroje vyšší životnost, lepší průchodnost materiálem, nižší tření a lepší odvod tepla od ostří. Některé nástroje se dnes už prakticky nepoužívají bez povlaku, například vrtáky nebo frézy.

10× delší životnost

Pásy s touto technologií mají obrovský potenciál – například jeden náš klient  s povlakovaným pásem o délce 4 m nařezal 18 m2 materiálu S355 (pásem bez povlaku 4–6 m2).

Jiný zákazník používá povlakované pásy na řezání svazků extrémě houževnaté pružinové oceli 1.8159 (51CrV4), s povlakovaným pásem 1 500 – 2 500 kusů, s nepovlakovaným bimetalovým pásem 100–150 kusů.

Úspora 8 milionů

Nejen vyšší životnost nástroje, ale také vyšší rychlost dělení šetří firmám náklady.

V jedné české ocelářské firmě řežou svazky nehomogenního materiálu (někdy velmi tvrdé, jindy velmi houževnaté svazky plocháčů). Nepovlakovaným pásem trvá řez 45 minut, pásem s povlakem pouze 30 minut. Nebudeme se nyní zabývat vyšší životností povlakovaných pásů, která zde je asi desetinásobná. Podívejme se na úsporu času. V této firmě mají 4 pily a řežou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. To je 34 944 hodin ročně (24 hodin × 365 dní × 4 pily). Při řezání nepovlakovaným pásem by na stejné množství materiálu potřebovali (× 1,5 času) 52 416 hodin. To je roční úspora na čtyřech pilách 17 472 hodin. Provoz jedné pily (energie, amortizace, plat pilaře, prostor) je stojí asi 500 Kč. Tato firma používáním povlakovaných pilových pásů každoročně hypoteticky ušetří 8 736 000 Kč.

 

Zaujaly vás příklady z praxe? Chcete také získat výhodu před konkurencí, zlevnit a zefektivnit vaše řezání? Kontaktujte nás na telefonu 776 872 258. Navrhneme vám řešení přímo na míru vašemu řezání.

Kolik vás tento pás bude stát? Základní cena této úpravy je 600 Kč bez DPH/m, bez ohledu na šířku pásů a počet zubů. Napište nám, v cenové nabídce zoholedníme výši vašich odběrů.  

Ověřeno v praxi

Podívejte se, jak řeže pilový pás SiClone SuperC 34 × 1,1 2/3 materiál C45 Ø 165 mm. Standardní čas při řezání pásem bez úpravy je 4 minuty, pásem SuperC pod 2 minuty.